Friends

Saturday, 10 December 2011

Ring watch

This is my ring watch and I love it.
Have a nice day =)

Ваков прстен-часовник барав со месеци и конечно го најдов - дома =) Знаев дека мајка ми има, но не можев да го најдам. Си реков во понеделник ќе одам да побарам низ градов и случајно го пронајдов. Се надевам ви се допаѓа и на вас. Јас сум воодушевена.

Имајте убав викенд =)
Friday, 2 December 2011

Favorite products for the month


Hello everyone!

I am sorry for being gone for so long, but I am kind of sick lately, and I don't want to take pictures like that. To be honest, it's cold and I don't go out very often.

Anyway, let me show you my favorite products of the month!Here they are - Avon body cream, Manhattan nail polish, and a 24 Hour Lipstick, from a company, Eliza, which I have recently discovered.


Здраво!
Жалам што ме нема долго време, но болна сум, а не би да се сликам така. Но, искрено и одамна не сум излегла, страв ми  е од ладното.
Денес сакам да ви ги покажам омилените производи за овој месец. 
Тоа се: крема за тело од Авон, лак за нокти на Менхетен и кармин кој трае 24 часа  од до сега за мене непозната фирма Елиза.

1.Skin so soft-Avon body cream

It has a nice smell, it is easily absorbed, and the skin is very soft afterwards. I don't remember the actual price, but i absolutely recommend it! I would definitely buy it again.

Има пријатен мирис, брзо се впива во кожата и ја прави мека и нежна. Не помнам која беше цената и дали ја има повторно во каталозите , но ја препорачувам, аи јас пак би си ја нарачала.


Sunday, 27 November 2011

You can leave your hat on

Забава со другарки и насмевката од лицето не се трга. Убава вечер, црвено вино и многу шеги. Ги раздрмавме колковите, со болки во нозете, но задоволни си дојдовме дома. За жал не можев повеќе фотографии надвор да направам , многу ладно беше.
Sunday, 20 November 2011

red and brown

Недела е ден кога навистина не ми се прави ништо. Само сакам да седам дома, да гледам некој убав филм и да чекам да биде готов семсјниот ручек. Но, денес моите тргнаа по гости, секој со своите обврски, па јас одлучив да се видам со еден пријател што го немам видено месец дена.
Претпоставувам дека ќе ми биде ладно, но ете решив да ја прошетам оваа комбинација која ми се врти низ глава со денови.
Имајте убав ден =)

Hi! This is mu outfit for coffee with friend. Have a nice day!Saturday, 12 November 2011

orange tights

Сакам хулахопки, во сите можни бои и дезени. Ги освежуваат комбинациите, ги прават целосни. Овој пат оваа црно- бела комбинација ја освежив и избегав од шаблонот на едноставноста со портокалови хулахопки. Морам да признаам кога ги купувам продавачот чудно ме гледаше. Сигурно си мислише - Што ќе и се портокалови хулахопки на девојка од 22 години?
Се надевам ви се допаѓа. Имајте убав викенд :*

I love tights, in all possible colors. I love my orange tights. Hope you like my outfit. Have a nice weekend.Tuesday, 8 November 2011

black, white and mustard

Белата и црната се бои кои мора да го има во секој орман. Иако во мојот белата речиси ја нема. Но одамна сакав бели хулахопки и конечно ги купив. Ако ве интересира на Пенти се. Но, нели доколку би се облекле во бело-црна комбинација би биле премногу монотони?  Затоа овој пат з ада ја освежам комбинацијата ја истористив можеби најактуалната боја за сезонава- сенф бојата (ако некој знае како поинаку се вели би била благодарна да сподели).

This are my favorites colors. I hope you like this outfit =)


Sunday, 23 October 2011

blue shorts

Ја пронајдов комбинацијава во компјутер, а сум заборавила да ја ставам тогаш кога сум се сликала.
Комбинација од едно вечерно излегување со омилените чевли и ланче.

Tuesday, 18 October 2011

wedding outfit

Викендов една од моите другарки правеше свадба. Долго време се мислев што да облечам затоа што сезонава не е за сандали, за летен фустан, ниту пак за чизми и долги ракави. Фустанов го имам одамна, го имам носено еднаш или два пати. Се двоумев дали да одам на проверена комбинација црно со сребрено или да избегнам од веќе видено. Сепак на крај се одлучив за комбинација со розеви чевли и накит.
Свадбата беше убава. Имаше секакви комбинации- летни, зимски, чизми , сандали...Friday, 30 September 2011

my favorite color of the season

In the last year, but in this too, the yellow ochre color is very frequently used in the collections.

I like it very much, because it’s in the middle; not yellow, and not brown either.
I do not have too many pieces of this color, but I’ll work on that.
In my wardrobe you can find a dress, tights in yellow ochre and this blouse which is practically brand new.
Today I’ve decided to make this combination for faculty and for a coffee gathering .


Минатата година, но и оваа година се почесто во колекциите е застапена окер бојата. Мене многу ми се допаѓа, не е ни жолта, не е ни кафена. Немам многу парчиња , но ќе се потрудам да имам. Во мојот плакар има : фустан, хулахопки и оваа блуза која ми е прилично нова. Денес се одличив да ја искомбинирам  вака за на факултет и за на кафе.Sunday, 31 July 2011

Tuesday, 26 July 2011

pink shoes

Tonight, I'm going to a cocktail party, so I decided to wear high heels. I'm wearing a dress, which is actually an old skirt from my mom. To accent my waist, I've put pink belt. Also, I'm wearing pink earrings, a pink ring and a silver watch. The clutch is not very practical, but I like combining it with these shoes. But, as always, something has to pop out of my combination. This time, my nails are blue. I will surely have fun tonight, I hope you have fun too.


Вечерва одам на коктели, па добив желба да облечам високи потпетици. Носам фустан кој всушност е сукња и е од старите работи на мајка ми. За да го истакнам струкот ставив розев каиш. Носам розеви обетки и прстен и сребрен часовник. Пликот чанта не собира многу работи, но сакам да го комбинирам со овие чевли. Јас не би била јас доколку нешто не ми вклопува во комбинацијата, а во овој случај тоа е лакот, ноктите ми се сини. Вечерва ќе се забавувам, правете го тоа и вие.