Floral skirt

Здраво!


Знам дека насловиве ми се многу "креативни", но кога ќе почнам да ги пишувам секогаш наслов ми е едно од парчињата кои ги носам.
Во саботата бев во Рамстор на ревија во која главна задача имаа неколку модни блогерки. Тие имаа за задача да креираат неколку комбинации за летово. Фина беше организацијата и девојките се претставија одлично.
Пред ревијата го запознав Марко кој има одличен блог за фотографија. Бидејќи со себе носеше апарат направивме неколку фотографии. 

Иако се договоривме за одење на ревијава неколку дена пред саботата и мојот план беше да носам нешто друго, планот не излезе како што сакав. Со масло на косата седнав со моите да пијам кафе во двор и времето ми летна. На крај го облеков првото нешто што ми дојде при рака, ставив малку шминка и излегов со мокра коса.

Comments

 1. Suknava e kako kroena za tebe, neznam dali imam videno da mu stoi podobro na nekoj :)
  Preubava si <3

  ReplyDelete
 2. Што и да си планирала да носиш не е важно. Прекрасно изгледаш во оваа. Здолништето е одлично.

  http://corleonka.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. suknjata e vrv i predobro ti stoi! i odlicni fotografii :)

  http://donnaoctober.blogspot.com/
  https://instagram.com/donnaoctober/

  ReplyDelete

Post a Comment