Striped skirt

Black and white with pink. Knee high boots and big black bag.

Сакав да го носам здолништево, но немав идеја со што и како.
Брзинско спремање и тогаш идеите надоаѓаат сами. Розева кошула, високи чизми над колена, црни хулахопки, каивче на половина и црна наметка.
Не знам зошто здолништето изгледа како тегет, но црно е со бели линии.
Малку карминче, BB крема  и тоа е тоа.

Comments

 1. ubavo izgledas,da na slikive e teget:)

  ReplyDelete
 2. Ти ги сакам комбинациите, и точно е дека најубави се оние најспонтаните. Морам да ти сугерирам, повторно, да се фотографираш преку ден. Стави ја истата комбинација што си видела дека функционира , викни го човекот со фотоапаратот, одбери убава локација и тоа е тоа, твоите комбинации ќе добијат нова, уште поубава димензија :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Благодарам =)

   Свесна сум и јас дека на дневно светло се поубави сликите, но за жал луѓе за фотографирање најчесто имам после 16 часот. Ќе морам да почекам денот да биде подолг па да ги искористувам за дневно светло.

   Delete
 3. Lovely outfit. I really like your skirt.

  Valeria.
  http://myurbanmarket.blogspot.it

  ReplyDelete
 4. Марамке, не знам што се случува, има некој проблем не можам да оставам коментари кај тебе на блогот :( И на минатата комбинација ти немам ништо пишано, милион пати пробав и кога и да кликнам да го пратам коментарот - нешто се случува и се губи.

  И сега коооооонечно сака, па да искористам ситуација :D
  Мене ми се допаѓа многу кошулата, обожавам кошули - мислам дека би можела само нив да ги носам, постојано!Твојава е преубава, ми се допаѓа бебешката розе боја, и јас имма една ваква - ме потсети да си ја најдам :D Чизмите тука совршено добро ти стојат!

  http://alexandrainwonderland1.wordpress.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Благодарам =)

   Не знам што би можело да е проблемот...

   Delete
 5. Многу ми се допаѓа комбинацијата, изгледа како добро испланирана :)
  Ташната е убава исто така, голема по мој мерак :)

  http://sanjaburgundy.blogspot.com/

  ReplyDelete
 6. Многу е добра комбинацијата, особено ми се допаѓа тоа што кратко здолниште си го искомбинирала со високи чизми. Едноставно совршен спој :)

  ReplyDelete
 7. Прекрасно! Кошулата ептен ми се допаѓа, кројот на сукњата одличен. Супер комбинација си направила поготово со чизмите и секако, црните хулахопки совршено одат. А, да и вака си многу убава без шминка :)
  xx

  ReplyDelete
  Replies
  1. Благодарам многу :*

   Delete
 8. Aaaaa super izgledash!! Abe nekogash ovie nabrzinski spremanja najdobro izlagaat hehehe da-slikaj se vo istovo preku den ako mozesh ubava sugestija ti dala Vezilka :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. За жал немам достапни сликари преку ден :/
   Благодарам =)

   Delete
 9. Love that bag!

  www.style-trigger.com

  ReplyDelete
 10. Cool! Super je suknjica!

  ninafashionshow.blogspot.com

  ReplyDelete
 11. Многу добра комбинација... ми се допаѓа бојата на кошулката, многу е нежна и многу убаво ти стои.
  Се е супер искомбинирано!

  ReplyDelete
 12. Морам да си н ајдам некои вакви слатки сукњички, секогаш велам како се совршени за било каква комбинација, а никако не доаѓаат на ред :S Прекрасна е твојата комбинација
  http://thedreamofstyle.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Јас долго бев убедена дека вакви здолништа не ми стојат, среќа се разубедив =)
   Благодарам!

   Delete
 13. Во право си!Секогаш кога се брзам најинтересни комбинации правам!
  Инаку одлична комбинација.Кошулата ми е преслатка!

  http://style-dreamer.blogspot.com/

  ReplyDelete
 14. Wow! Your look is amazing! Stripes are trend now!! You are very fashion and stilish! :)


  fashion blog miriam stella

  ReplyDelete
 15. Кошулчето е прекрасно, има интересна руска јака. Некои изгледаат доста чудно, но тука е супер.
  Јас неможам да изберам комбинација набрзинка, секад стојам едно 10 минути пред плакар и после уште 10 дур се облечам, па 10 дур се средам... а имам 15 години! :D
  Ми се допаѓа како изгледаат чизмите тука, супер си одговараат со сукњата.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Кошулата е од младоста на мајка ми, имам две исти и ги обожавам.
   Благодарам.

   Delete
 16. Баш имам приметено дека во поголем дел од случаите кога се спремам набрзински излегувам 100 пати подобро него кога стојам пред плакар 10 часа и само гледам во празно. Тогаш од премногу труд ништо не излегува и на крај резултатот е hot mess, minus the hot, triple the mess.

  Иако си имала проблеми при спремање, на крај излегло супер. :)
  Ми се допаѓа што имаш вметнато чизми над колена. Висината дополнително го зачинува аутфитот.
  Бојата на кошулата е ептен погодена. Во принцип на црно-бело одговара се, но тука со овие парчиња подобро нешто вака нежно затоа што повеќе доаѓа до израз софистикацијата која ја бележи комбинацијата.
  Шминката и фризурата се на место. Мене ми се допаѓа. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Благодарам =)

   Многу често ќе комбинирам со денови, па на крај облакам нешто во последна минута и е многу подобро од ова комбинираново со денови.

   Delete
 17. gorgeous style, adoring your blog miss!
  would love to see you wearing casper&pearl one day!

  lots of love from the c&p girls,
  casper&pearl blog
  xx

  ReplyDelete

Post a Comment