white pants

Здраво!


Јас сум од оние личности кои сакаат да знаат што ќе прават наредна среда, петок, викенд. Така ми е полесно да функционирам, а и имам време доколку е битен настан да смислам што да носам.
Пред неколку дена се договорив со Алмира и Сара да се видиме, а нели средба не може да помине без фотографирање? :D  Комбинации низ глава ми се вртеа постојано, нешто што сум носела, а не сум ви покажала, нешто што сакам да го носам, ма што уште не. Станав вчера, отворив плакар и ги земав овие парчиња кои не беа ни во ниту еден план.
Се фотографиравме во Чаршија, а потоа со смеење и еден куп разговори продолживме во Менада.


Погледнете што носев јас, а ако ве интересира што носеа тие погледнете ги нивните блогови.
Фармерки - Шутка
Блуза - подарок
Чанта - подарок
Чевли - Il Cammino


Ви посакувам убав и пријатен викенд.


Comments

 1. Одлично изгледаш. Фармеркиве ти стојат феноменално :)

  Sanja's Burgundy Blog
  Sanja's Burgundy Blog on Facebook

  ReplyDelete
 2. Прекрасна како и секогаш!
  Скромноста е твојот печат и твој најубав украс, карактеристика која најмногу ми се допаѓа кај тебе.
  Не се менувај бидејќи поинаква си од останатите!

  Јагода123 :*

  ReplyDelete
  Replies
  1. Јагода123 ептен ме израдува со коментаров. Благодарам многу! :*

   Delete

Post a Comment