Blue shoes

Здраво!

Пред некој ден со Алмира и Сара се договоривме да пиеме кафе, кое подразбира фотографирање и на крај убава храна. 
Претходната вечер бев излезена, се вратив доцна и алиштата што ги носев само ги префрлив преку столче. Утрото се разбудив малку подоцна и нормално ги облеков истите. :D 
Фотографииве на прв поглед многу ми се допаднаа, но кога видов како ми се изместил каишот морам да признаам дека многу се разочарав, но што е тука. Ве молам занемарете го тоа.

 Очилава за сонце ги купив неодамна бидејќи сакам наскоро да земам контактни леќи, но бидејќи многу ми се допаѓаат тој ден ги искористив само за фотографирање.Панталони - Павиа
Блуза - Мана
Чевли - Аванти
Чанта - подарок
Прстен - Битпазар


Comments

 1. Blazesiti sto mozes da nosis shtikli za preku den, jas previsoka i neudobno se cuvstuvam, a shtiklite sekoja kombinacija mnogu poubava ja pravat. :)

  ReplyDelete
 2. Прекрасна си. Одлична комбинација. :*

  ReplyDelete
 3. prekrasna kombinacija!!!

  http://modaodaradosti.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. Одлична комбинација, кошулата многу ми се допаѓа :)

  http://corleonka.blogspot.com/

  ReplyDelete
 5. Да не напишеше, никој немаше да забележи дека е изместен каишот. :)
  Прекрасна си!

  https://sarademode.wordpress.com/

  ReplyDelete
 6. interesna kombinacija, pantalonite ti stojat mnogu dobro...i slikite se super :)

  http://donnaoctober.blogspot.com/
  instagram.com/donnaoctober/

  ReplyDelete

Post a Comment