Hearts in blue

Здраво!
Во последно време можевте да забележите дека повеќе постови посветувам на козметиката, па овој пат одлучив да објавам една комбинација.
Кога пишувам за козметика не зависам од никого, бидејќи сама фотографирам, сама уредувам, сама двојам време. Кога сакам да подготвам пост со комбинација тоа оди потешко бидејќи не секогаш можам да најдам некој кој ќе ме фотографира, а и да најдам соодветно време.
Кошулава ми е во последно време омилена. Ја купив пред некое време од Пренди, 220 денари, но е буквално пери, носи. Се одлучив да доминира сината боја, затоа што во последно време многу ми се допаѓа.

Поздрав до следното читање :)

Comments

 1. Prekrasna!Ubavo iskombinirani parcinja,a i mnogu ubavo ti stoi bojava. 💞

  ReplyDelete
 2. Replies
  1. Од Аванти се, 750 денари. Благодарам :)

   Delete
 3. Сакото е прекрасно, а и кошулката исто така. Фармерките со висок струк супер ти стојат :)

  Sanja's Burgundy Blog
  Sanja's Burgundy Blog on Facebook

  ReplyDelete

Post a Comment