FWSK SS15

Здраво!
Оваа година имав можност да присуствувам на Модната недела кај нас. Бев присутна на последниот ден, во неделата 05.04. До сега иако имав можност, не бев дел од овој настан, но драго ми е што оваа година сепак одлучив да отидам. 
Слушав коментари дека сите ревии биле прилично добри, а и од фотографиите на ФБ, видов добри колекции.
Оние колекции на кои јас присутвував ми се допаднаа.
Би ја издвоила колекцијата на Олгица Ѓеоргиева, која беше прикажана низ моден перформанс на танчери и манекенки. Оваа колекција беше уживање да се гледа. 

Мојот избор на гардероба е класика, борд фустан со отворен грб и миди должина. Сакав да бидам елегантна и класична. 
Накитот е кован, правен рачно и е обрнато внимание на секој детал. Порано го носев постојано, некое време беше во фиока, но овој пат повторно се одлучив за него.


Comments

 1. prekrasno izgledas - bordo odlicno ti prilega
  posebno mi se dopagja fotografijata kaj sto ste site tri :*

  ReplyDelete
  Replies
  1. Благодарам :*
   Се надевам наредна година ќе одиме заедно :)

   Delete

Post a Comment