Friends

Wednesday, 14 January 2015

My favorite Youtube channels

Слободното време многу често го поминувам  на Youtube гледајќи видеа. Најчесто видеата се поврзани со шминка, гардероба, Get ready with me, haul, што има ново во продавниците и дрогериите.
Иако "следам" многу девојки, се почесто се фаќам како добар дел ги одминувам и застанувам само на одредени видеа.
Кога гледам видео пред се ми е многу важно девојката да е пријатна за око и да има пријатен глас.
Некои ги гледам заради работите кои можам да ги научам од нив, некои заради тоа што ми се допаѓаат како се облекуваат, а некои заради тоа што навистина даваат одлични совети.
Денес сакам да ги споделам девојките чии што видеа никогаш не ги одминувам.

Споделете и вие во коментар чиј канал го следите редовно. :)

1. Carli Bybel


2.Chriselle Lim3.RachhLoves

                                         

4.TatiСледува и втор дел :)

4 comments:

 1. Супер пост мање више и јас истите ги следам + Zorannah и The Glam and Glitter

  http://corleonka.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Освен Camila - не препознавам ниту една друга, не сум ги сретнала до сега, баш ќе ги погледнам :)
  Јас од каналите за шминкање, покрај Камила, од време на време го загледувам Goss Make Up Artist кој знае да даде многу корисни совети, а и не му се долги видеата.

  Друг влог кој го следам, а нема врска со шминка и мода - е влогот на Hannah Maggs, кој е фамилијарен и за кој искрено едвај чекам да дојде недела (тогаш ги вади видеата) кои се преквалитетни и преслатки.
  Јас погледнав само едно видео и се навлеков, а сега сфаќам дека ги следам повеќе од година дена, затоа што ја следев додека беше бремена, а сега синчето наполни годинка :D

  Се надевам дека ќе ги ѕирнеш, па ќе споделиш мислење ;)

  ReplyDelete
 3. gi znam site gore dole, zatoa sto sum opsednata sum so youtube... ama mnogu retko gledam tutorijali za shminka, poveke gledam diy, recenzii na proizvodi i sl..
  omileni mi se cutiepiemarzia i zoella...


  http://octobergraves.blogspot.com/
  http://instagram.com/octobergraves/

  ReplyDelete