Happy New Year!!!

Среќна Нова Година! Ви посакувам на сите пред се многу здравје, бидејќи ако го имате него ќе бидете волни за се друго. Многу убави моменти кои ќе ве исполнат во годинава, среќа, љубов, успех и парички. 

Ако годинава ми биде барем половина добра како новогодишната вечер верувам дека ќе имам убава година. 

Мојот избор на комбинација годинава за прослава е овој фустан со долги ракави од  Бутик Енџел кој се наоѓа во трговскиот центар Бисер.  Иако последнава година ретко носам потпетици на платформа, овој пат се одлучив за таков модел поради должината на фустанот, која сметам дека е идеална за мојата висина и конструкција на тело, но бара малку повисоки чевли.  Златен ѓердан и златно прстенче.
Пред неколку дена ја скратив косата, па се надевам ви се допаѓа новата фризура.

Се извинувам поради фотографиите кои  не се добри, бидејќи се во затворено и со пригушено светло, но надвор беше премногу ладно за да можам да се фотографирам.

Comments

 1. Прекрасно изгледаш, Среќни Празници !

  http://corleonka.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Фустанот е преубав, а колку добро ти стои, не треба ни да се коментира :D
  Среќна Нова, само убавини годинава :*

  ReplyDelete
 3. Happy new year, dear! Love the dress!

  Jenn
  The Pink Lemonade Girl

  ReplyDelete
 4. Preubav e fustanot!

  https://mimiinciarasworld2.wordpress.com/

  ReplyDelete

Post a Comment