Friends

Wednesday, 24 December 2014

Summer wedding

Летово бевме на свадба кај прв браучед. Одамна посакував долг фустан, иако сите ме убедуваа дека нема да ми прилега поради висината.
Сепак кога го видов и пробав го земав и не се откажав од идејата да носам долго. 
Имам малку фотографии и лош е квалитетот, но се надевам ќе ви се допадне.    Со сестра ми :)


3 comments:

 1. preubav fustan!

  octobergraves.blogspot.com
  instagram.com/octobergraves

  ReplyDelete
 2. i love your styleeeeee ;)
  Happy new yearrrrr! ;)
  CHECK IT OUT MY LAST POST HERE: http://honeyandcotton.org/happy-new-year-2015/

  ReplyDelete