colar dress

This dress is old, but is my favorite. I love this color.

Фустанчево го обожавам, бојата е необична, моделот е убав, може да се носи вака прав, може да се потенцира струкот со каиш. Бојата дозволува играње со други бои, ако сакате едноставен изглед не е потребен накит затоа што е самиот украсен горе.
Јас лани го носев со каиш, но оваа година кога го ставив каишот некако ми се виде краток фустанот, па се ослучив да го тргнам и да го носам вака.

Имајте убав викенд. =)


Comments

 1. bojata na fustanceto e odlicna...mi se dopagja kombinacijata so kremasto

  ReplyDelete
 2. Bojata eprekrasnaaaa, super kombinacija samo jas bi dodala i nekoi pogolemi obetki :D

  http://ilovefashionizabela.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. Препреубава комбинација! Бојава ми е хит за летно време, а спојот со ташната (која би сакала да ти ја украдам :D) и штикличките е класика :)

  Поздрав,
  Кате
  http://cinnamonflavouredvoid.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. Prvo mnogu si ubava na slikive,a drugo-go zamisluvam so kaish i mislam deka voopshto ne e kratko-ti si mlada i prezgodna mozhesh da si dozvolish takvo nesto-bashka ti stoi! Ne e enegativen komentar-naprotiv :) inace e preubavo fustanceto :)

  ReplyDelete
 5. Фустанчето е преубаво, коралната боја многу ми се допаѓа. Одлична комбинација со кремаста чанта :))

  http://fashioncompilation.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. Bojata na fustanceto e prekrasna, kako bonbona :)
  http://thedreamofstyle.blogspot.com/

  ReplyDelete
 7. Mn ubava e bojata na fustaneto, odlicno e vklopeno so kremastata boja:*


  http://sekymorrison8.blogspot.com

  ReplyDelete

Post a Comment