Pink dress

Hello!
This is my perfect dress for day and night. I hope you like it.

Веќе некое време низ градов барам фустани кои ќе можам да ги носам и преку ден и навечер, некои кои убаво ќе и стојат на мојата фигура и во кои ќе се чувствувам убаво. За жал прошетав добар дел од продавниците и не најдов ништо што ми се допадна. Не знам зошто ги прават стандард големина кога не сме сите стандард. Убаво е секој модел да си има бројчиња затоа то не сме сите исти. Освен што имав проблем со големината имав проблем и со материјалите. Не ми се допадна ништо или беа многу проѕирни (заборавиле постава да стават) или беа со некои чипки кои не се за постојано освен за некое вечерно излегување, беа прекраки, прешироки, чуден склоп на бои итн итн.
Долго време ги гњавам луѓето околу мене со оваа тема.
И тогаш се појави тој, љубов на прв поглед :D
Сакам бои, сакам вакви модели, можам да го носам на се...


Ако имате видено фустани во сличен модел, а ме е стандард големина ќе ви бидам благодарна ако ме информирате.

Имајте убав викенд. =)Comments

 1. Mnogu e ubav.Modelot, boite, se.I super ti stoi, sto e najvazno :))

  ReplyDelete
 2. Ko dama si ovde :D mi se dopaga rozevata boja na fustanot i karminceto
  http://thedreamofstyle.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. Eeee odlicno!! Mnogu ubavo Marina!!

  ReplyDelete
 4. e ova e veke drugo,ne e slikano noke,pofalbi...:)
  odlicno fustance...boite sovrseni

  ReplyDelete
 5. Mi se dopaga, skroz e sladok!

  ReplyDelete
 6. Прекрасно е фустанчето, убав модел :))

  http://fashioncompilation.blogspot.com/

  ReplyDelete
 7. Многу ми се допаѓа фусанчето, прекрасно ти стои!!

  My blog: http://ilovefashionizabela.blogspot.com/
  My FB page: https://www.facebook.com/ILoveFashionIzabela?fref=ts

  ReplyDelete
 8. Lovely dress.
  I follow you.
  Kiss.

  www.modaenfamilia.es

  ReplyDelete
 9. ko tetka si .

  ReplyDelete
 10. Супер е фустанчево, а те сфаќам целосно за таа замисла за фустанче кое е прилагодливо и модерно и за преку ден и навечер.
  Не знам колку си запознаена со онлајн шопинг, ама би ти препорачала да побараш на сајтови како Sheinside, Indressme, Chicnova, Chicwish, Oasap зошто таму има доста избор. Тие се од Кина и доставата е бесплатна, нооо се чека околу 3-4 недели за пратката, па не знам колку ти се исплаќа :)
  Во секој случај, пролистај ги, може ќе најдеш нешто.

  Поздрав од нов follower ^^
  Кате
  http://cinnamonflavouredvoid.blogspot.com/

  ReplyDelete
 11. ,Subo e fustancetooo ;*

  http://sekymorrison8.blogspot.com

  ReplyDelete
 12. Prekrasna, Fustanceto e super... :)  http://sekymorrison8.blogspot.com/

  ReplyDelete

Post a Comment