white pants

Palazzo pants in white color and burgundy shirt is my choice for this night. No makeup and big smile.

За панталониве долго време се мислев дали би ми прилегале или не на мојата фигура и големина. Кога ги пробав (се разбира на штикли) знаев дека ќе ми бидат омилено парче за летово,
Опуштена комбинација со сандали на штикла, обична маичка во нив и малку накит.
Овој пат без воопшто шминка на мене.
Чантава ми е омилена, собира се во неа, па тешко ми е кога треба да префрлам во некоја помала и да одлучам што ми е потребно, што не... на крајот повторно ја земам оваа.Comments

 1. Mnoogu se ubavi, i ti stojat, mene na mojata visina i figura vakvi ne mi stojat vakvi.
  Epten se letni, prijatni i ubavi za nosenje.Koa ke pocrnes pa use tolku ubavo ke ti stojat :)))
  Moze i za preku den i za navecer sea za letno vreme da se kombiniraat.

  ReplyDelete
 2. Не знам од каде да почнам колку ми се допаѓа комбинацијава - ама не верував дека ова се панталони!! Одлично ти стојат, не си направила утка :)

  ♥http://sanjaburgundy.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. Одлични се панталониве, супер ти стојат и ептен те издолжуваат. Дефинитивно поразлично од тоа што сум навикната да те гледам, но сепак ми се допаѓа.

  Stardust Stain Blog
  Stardust Stain on Facebook

  ReplyDelete
 4. Divne su pantalone i odlicno ti stoje! Super outfit!

  ninafashionshow.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. Преубави се панталониве и супер ти стојат.
  Воопшто целата комбинација е многу убава.


  http://octobergraves.blogspot.com/

  ReplyDelete
 6. Pantalonite - poln pogodok!

  ReplyDelete
 7. Панталоните се прекрасни! Одлично ти стојат. Одлична е целата комбинација со маичката :))

  ReplyDelete
 8. Odlicna kombinacija, pantalonite se preubavi! :D

  ReplyDelete
 9. Sakam i jaaas vakvi pantoloni :-)

  ReplyDelete
 10. mislev suknja e :)...interesni pantaloni-bash mi se tvoj stil i super ti stojat

  ReplyDelete
 11. prekrasna kombinacija....pantalonite se top, mi se dopagaat sto mozes da gi iskoristis za dnevna i vecerna kombinacija :)

  ReplyDelete
 12. Hi! I would like to invite you to join my giveaway and win a pair of sunglasses from Firmoo.com! Visit me soon! :)

  http://victoria-coeurdor.blogspot.be/2013/05/firmoo-sunglasses-giveaway.html

  ReplyDelete
 13. прекрасни се пантолоните, долго време сум во потрага по вакви, од каде се купени? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Од Шутка ги земав 400 денари, а во Топанско во Принц се околу 800 денари, што е дупло.

   Delete
 14. Edna od najdobrite makedonski blogerki ,sto pokazuva deka stilot nema cena :)I mi se dopaga sto si posvetena na blogot :) Samo taka prodolzi :) Ocekuvame novi kombinacii Pozdrav

  ReplyDelete
  Replies
  1. Благодарам, ми значи коментаров многу =)

   Delete

Post a Comment