colar shoes

This is my outfit for birthday party. I hope you like it.

Одамна ме немало со нова комбинација, но некако немав желба за фотографирање. Имав проблеми со лицето, премногу беше нафрлано, па избегнував шминка. За среќа малку се потсмири, но пудрата ќе стои на страна уште долго време.
Овој пат од шминка имам само туш, маскара и кармин.
Гардеробата се гледа целосно. Не ги сакам многу овие спојување на бои на чевли и чанта/сако, но пред некое време сестра ми носеше слична комбинација, па овој пат ми послужи како инспирација.

Имајте убава неделна вечер :*

Comments

 1. Ete te vo mojata omilena boja sezonava :) Preubavo ti stoi, veke ti ja isfaliv maickava/tunika i mnogu ubavo se uuklopila so sakoto. I karminot epten ti stoi na tenot i bojata na kosata :)
  :*

  ReplyDelete
 2. Great look! really like your top :)

  x Cammie

  ReplyDelete
 3. Прекрасно изгледаш, маичката многу ми се допаѓа! Штиклите се одлични, иако јас не сум храбра за силни бои, на тебе изгледаат супер :)

  ♥http://sanjaburgundy.blogspot.com
  ♥Follow me on Bloglovin (http://www.bloglovin.com/blog/4060700)

  ReplyDelete
 4. Периодов сум вљубена во бојата!!! Штиклите и сакото преубави :)) Маичката е многу интресна.

  ReplyDelete
 5. mene maickata mi e moj stil...mnogu slatka :)

  ReplyDelete
 6. Maickate e bash super :D A za shtiklite nemam komentar :d

  ilovefashionizabela.blogspot.com

  ReplyDelete
 7. Bas ubavo mi stoi ova so sakoto i stiklitte, prekrasno e :)
  btw - da ne kazeese deka ne nosis pudro veruvaj nemase da se primeti
  http://thedreamofstyle.blogspot.com/

  ReplyDelete
 8. Great outfit! Beautiful shoes!

  Would you like to follow each other with GFC and Bloglovin?

  Best wishes,
  http://vgolove1.blogspot.ru/

  ReplyDelete

Post a Comment