Brown necklace

Пред некој ден сестра ми ме израдува со карта за на Владо Јаневски. Еден од  омилените пејачи ми е. Неговите песни ме потсеќаат и на периодот кога за прв пат почнав да излегувам, па ова излегување ми беше како оние првите. Дали е срамота ако пишам дека до сега не сум била во Колосеум? Мислам на ова под Железничка што е. :D
Не беше лошо, иако мислам дека пејач како него не смее да си дозволи да настапи плејбек.

Не можам да ги сфатам девојките кои излегуваат по дискотеки со чанти големи колку патничка торба. Па буткање со лакти, жалење за неудобните и превисоки чевли, жалење дека е ладно, а облекле тенки хулахопки и туника растегната како фустан. Знаеме надвор колку е ладно, знаеме и колку часа би стоеле кога излегуваме.

Ај доста се жалам и не беше така лошо.


Пеплумот блуза и една широчка сукња ги искомбинирав како фустанче, мислам дека не се ни забележува дека се посебни парчиња. Црни хулахопки под кои носам уште едни месо боја, црни салонки и кафени детали, ланче и прстен.

Comments

 1. Sto si cudna - pa Vlado uvek peva na playback i jos su mu matrice grozne..ma..ostavljam taj deo za kafu :))
  Bitno da si se lepo provela i da si bila bas, bas lepa :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Не сум била до сега на Владо, ме разочара :/
   Фала ти =)

   Delete
 2. Да не пишуваше, немаше да приметам дека не се маица и суќна.
  Прекрасна си. :*

  ReplyDelete
 3. Многу си ми убава на сликите на кои си насмеана! Ептен убаво изгледа вака искомбинирана блузата, а ланчето многу убаво одговара, дава некој 'свечен' изглед.
  И јас сум иста - со два пара хулахопки кога излегувам, и не, не ги разбирам девојките со 'фустанчиња' што мене ми се всушност маички :))


  http://sanjaburgundy.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Фала ти =)
   Јас разбирам и кратко и младост лудост ама што е многу, многу е =)

   Delete
 4. Modna blogerka treba da pise od deka i se stvarite???

  ReplyDelete
  Replies
  1. Мислам дека не е задолжително :D
   Но, не ми е проблем да напишам што од каде е, иако ништо не е некој бренд.

   Ако имаш друг прелог, слободно =)

   Delete
 5. Good post and blog. Lets follow each other?
  http://solaanteelespejo.blogspot.com.es/

  ReplyDelete
 6. hi sweety, very nice blog, now I'm your new follower, i found it so nice!
  If you want see my blog and tell me if you like my style..

  kiss jexika lyter

  http://deliciousmakeupfashion.blogspot.it/

  ReplyDelete
 7. lepa je ogrlica kao i majica :)

  ReplyDelete
 8. Really nice!

  Valeria.
  http://myurbanmarket.blogspot.it

  ReplyDelete
 9. That's such a unique necklace! I really like it, and your peplum top is so cute. :)

  ReplyDelete
 10. You look stunning:-) Impressive blog!
  Check mine and let me know if you would like to follow each other:-)
  Kisses
  Aga

  Check my new post
  www.agasuitcase.com

  ReplyDelete
 11. great look!

  http://thehandbagconcept.com/

  ReplyDelete
 12. majica je prelepa kao i stikle! Louboutin? :)

  ReplyDelete
 13. Lovely dress
  http://trendysturvs.blogspot.com/

  ReplyDelete
 14. Kako i sekogash, prekrasna si :D:D

  http://ilovefashionizabela.blogspot.com/

  ReplyDelete
 15. you look amazing dear,love both your skirt and top,the colour combination is stunning,many kisses!!!
  http://shoppingtherapy153.blogspot.gr/

  ReplyDelete
 16. you're so sweet
  http://idareyoutobefashion.blogspot.ro/

  ReplyDelete
 17. Cute outfit, I love the peplum top on you and how you finished off your look with the necklace. Thanks so much for stopping by my blog too!

  Christine
  http://www.trendenvy.com/

  ReplyDelete
 18. Beautiful outfit!

  I like your blog and I am your
  newest follower. Follow me back?

  xoxo
  http://www.its-dash.blogspot.nl/

  ReplyDelete
 19. You look so pretty, love your necklace! :)
  xoxo

  ReplyDelete
 20. Туф, мислев само јас комбинирам хулахопка врз хулахопка. Студи! Пројде време на минич, боса нога и голи рамена. Ама иди објасни се! -.-
  Без грижи, ја како од дома да не сум мрднала во споредба со тебе. :)
  Зимско Колосеум сум го посетила 3 пати, летното два пати, и едвај 69 еднаш. Матура не рачунам. Маракана ти се клањам.

  Изгледаш баш блогерски, 0 замерки. (:

  ReplyDelete
  Replies
  1. Благодарам =)
   Не се жали јас за во 69 не сум ни помислила, не па да отидам.
   Инаку понекогаш и до 3 пара хулахопки стигам :D

   Delete
 21. You're rocking the peplum girly. Love

  <3 Marina
  Fashion.MakeUp.LifeStyle

  ReplyDelete

Post a Comment