Long skirt

With girls from Macedonian  Stylebook.
I hope you like the pictures.

Падна договор за пиење кафе со дел од девојките со кои ја креираме ФБ страната Macedonian Stylebook. За жал не успеавме да се собереме сите, но убаво беше и што ние успеавме да испиеме кафе и да направиме неколку фотографии.

Еве дел од фотографиите од мене, но и со нив.
Линк од нивните блогови ќе ви постирам подолу.

Поздрав :*My friend Sanja
                                                                    Simona
                                                                       Elena

                                                         Sanja,  Elena, Me, Simona and Anita


Comments

 1. Kuklicka <3... vi ja rasipuvam slikata dragi moi-nesto mi se deshava so liceto.. :( iako bolja slika ne sum videla

  ReplyDelete
 2. Mnogu ste ubavi :)
  A ti posebno ubavo izgledas,super ti e kombinacijata :))

  ReplyDelete
 3. Mnogu ubavi se slikite prekrasno izlgedate site.
  Od davno si baram vakva sukna ama ne mozam da si pogodam matrial i model, kako i da e prekrasna si se mi se dopagja osobeno nakitot i minimalnata shminka :)

  ReplyDelete
 4. Love your long skirt.
  Valeria.

  http://myurbanmarket.blogspot.it
  http://www.facebook.com/ValeUrbanMarket

  ReplyDelete
 5. Ах Марама колку убаво ти стои суќната.
  Сакам и јас некоја долга слична ваква ама во минт боја, само неможам да најдам, а и не верувам дека ќе ми стои.
  Црвената боја одлично стои овде исто и ланчето.

  Последните 2 слики ви се многу убави. :)

  Јас пак се приклучив овде, но верувам многу подобро од претходно.
  pamelamk.worldpress.com
  <3

  ReplyDelete
  Replies
  1. pamelamk.wordpress.com

   го утнав од прва. :D

   Delete
 6. site ste ubavi! prvo oficijalno srekavanje na stylebook! :)

  ReplyDelete
 7. Wow, комбинацијата ти е сон!!!! Сукњата е прекрасна, особено бојата. Сакото многу ја заживува целата комбинација. Балетанките ептен се погодени, красни!
  Прекрасни фотографии.

  Поздрав до сите вас, зрачите :)

  ReplyDelete
 8. Марама, многу слатка комбинација! Ептен ми се допаѓа и во план сум да те ископирам малце. :) Редовно те следам и ова ми е една од најдобрите твои комбинации!
  И другите девојки се супер, но ти блескаш!

  ReplyDelete
 9. Најубава сукња имаш! Бојата е совршена за пролет.
  Многу сакам маички со џепчиња, а уште поубаво ако се кежуал и бели, а твојата е perf!
  И со сакото многу убаво е склопено, одлична си Марама!

  ReplyDelete
 10. Dobro e ne ste naredeni ko aptekarski sisnja :D
  Slatki ste, veseli i pozitivni :) Steta sto ne dojdov. ali zatoa se gledame vo najbrzo vreme :)
  Ve pozdravuvam :*

  ReplyDelete
 11. hoho kolku ubavi slikiii,a moram da kazam deka drugarceto ubava slika ni napravil:)))
  ve obozavam

  ReplyDelete
 12. Ептен интересни фотографии, супер сте сите.
  Инаку, преубава комбинација, ми се допаѓа бојата на сукњата, а и добро ти стои и шминката ти е многу убава, морам да кажам. :)

  ReplyDelete
 13. You look so lovely!!
  http://jessynyiri.blogspot.com

  ReplyDelete
 14. Vi kazav, najubavi ste mi site, taa poslednata zaednickata fotografija-prekrasna e! A tvojata kombinacija super za prolet, gi obozavam ovie obicnite maicki vaka iskombinirani, a so sakoto poln pogodok

  ReplyDelete
 15. You look stunning! I love the outfit:)

  http://theprintedsea.blogspot.de/

  ReplyDelete
 16. Прекрасна!
  Mакси сукњата ја прави комбинацијата, навистина немам ниту една замерка.
  Многу убави слики инаку! :D

  http://alexandrainwonderland1.wordpress.com/

  ReplyDelete
 17. Predobra kombinacija. mnogo mi se sviđa tvoja suknja<3


  http://nekinovi-klinci.blogspot.com/

  ReplyDelete
 18. Odlicno vklopeno, posebno sakoto mi e vrv vo kombinacijata. I vo plan mi e da si nabavam i jas nekoe maxi parce, preku glava mi e od toa deka ne stoelo dobro na poniski devojki :)

  ReplyDelete

Post a Comment