Day and night

Flats for day and heels for night. Big purse and everything is possible.

Многу често се случува во еден ден да мора да отидеме на две различни места за кои ни е потребен поинаков изглед.
Мене ми се случува често да имам само 10 минути за да се вратам и излезам повторно, а да не знам што попрво да направам во недостиг на време.
Затоа најчесто времето го користам да се освежам, да поправам малку шминка, а промена на гардеробата правам така што ги менувам чевлите.

Вчера немав време ниту да се вратам дома, па затоа ја искористив оваа чанта во која можев да ставам се што ми беше потребно.

Како вие се справувате со недостиг на време?


                                                                                Day

                                                                             Night

Comments

 1. Mnogu osvezitelno so sakoto!!! Kako bombonce si!

  ReplyDelete
 2. ubavi boi,mi se dopaga shto si pravish razlika dneven i noken izgled vo vrska so cevlite-jas za navecer samo bi si ja fatila kosata vo pundjice ;)

  ReplyDelete
 3. Многу си убава! Кукла!!

  ReplyDelete
 4. Love your blazer.

  Valeria.
  http://myurbanmarket.blogspot.it

  ReplyDelete
 5. slatko fustance i ubava tasna:)

  ReplyDelete
 6. Fustanceto e bas pogodeno za ovie kombinacii i bas so poveke nameni, a so sakoto izgleda prekrasno
  http://thedreamofstyle.blogspot.com/

  ReplyDelete
 7. Lovely dress<3


  http://nekinovi-klinci.blogspot.com/

  ReplyDelete
 8. Auu sakoto vrishti ~ slatka si kako karamela :)))

  ReplyDelete
 9. Прекрасна си!!! Се ми се допаѓа. Фустанчето е многу убаво и оди и со штиклите и со балетанките. Сакото дава голема доза на свежина на комбинацијата. Боите феноменални :)

  http://fashioncompilation.blogspot.com/

  ReplyDelete
 10. Love the blazer color! ;) xoxo

  blythelifestyle.blogspot.com.es

  ReplyDelete
 11. Леле многу ми се допаѓа бојата на сакото!!! Перфектна е!
  Супер изглед, одлична паралела имаш направено во однос на дневно и ноќно. :)

  Ташната е пре-у-ба-ва! :)

  http://alexandrainwonderland1.wordpress.com/

  ReplyDelete
 12. I love your dress and your orange blazer!!
  http://jessynyiri.blogspot.com

  ReplyDelete
 13. Јас постојано носам големи ташни - од истава причина - да складирам што е можно повеќе работи во неа :)
  Изгледаш прекрасно во двете варијанти, сакото е одлично :)

  http://sanjaburgundy.blogspot.com/2013/04/floral-skirt.html

  ReplyDelete

Post a Comment