casual outfit with long blue skirt

Blue long skirt, flats and jeans jacket is perfect outfit for spring casual night.

Долгите здолништа ми се омилено парче за оваа сезона. Без разлика дали со сако, тексас јакна, балетанки или штикли секогаш изгледаат убаво и женствено.
Оваа сина боја многу ми се допаѓа, па поради неа се одлучив да го купам ова здолниште. Бидејќи е со тул не бев сигурна како да го комбинирам, но мислам дека ќе успеам од него да го извадам максимумот.

Се надевам ви се допаѓа =)

Comments

 1. Mnoogu mi se svigja, so aztec print maicevo i so teksasot e pa, sovrsheno! :)) I dolgive suknji mnoogu dobro ti stojat.

  ReplyDelete
 2. Многу ми се допаѓа каква комбинација си направила. Сукњата е одлична, а многу интересен е топот со ацтек принт. Одлично! Чантата баш ти се најде, видиш дека можеш скоро со се да ја искомбинираш :))

  http://fashioncompilation.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. Прекрасна! Прекрасно си ја искомбинирала, морам да признаам! Се’ ми се допаѓа :)

  http://sanjaburgundy.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. maiceto i suknjata-preubavi!! ti epten dobro si go nosish ovoj stil <3

  ReplyDelete
 5. I like your skirt.

  Valeria
  http://myurbanmarket.blogspot.it

  ReplyDelete
 6. You look lovely in that awesome blue skirt!
  http://jessynyiri.blogspot.com

  ReplyDelete
 7. Super ti stoi ovoj stil! Eptennn :)

  ReplyDelete
 8. Eptem Ubavo, maickata mnoguu mi se dopagja :)

  ReplyDelete
 9. odlična kombinacija. Suknja mi se baš sviđa :D

  ReplyDelete
 10. Bravo! Odlicna kombinacija, suknata mi e favorit :) I lakceto za nokti mnogu mi se dopaga :)

  ReplyDelete
 11. Предобро искомбинирано!


  http://octobergraves.blogspot.com/

  ReplyDelete

Post a Comment