white dress

Hello! How are you?
I had a hard time so I had little to neglect my blog.
This is a walk and coffee with a friend.

Здраво! Како сте?
Имав напоред период па не можев да обврнам внимание на блогот.
Сега се надевам ќе имам повеќе време.
Ова е од една прошетка со другарка и кафе во Њу Ејџ.

Comments

 1. Prelepa je haljina, a i slike su lepe, egzoticne.

  ReplyDelete
 2. Uh, ja patim na bele haljine :) Hvala za podsetnik - u ejdzu nisam bila milion godina

  ReplyDelete
 3. Jako lepa haljina, obožavam kada su skroz do poda :)

  ReplyDelete
 4. izgledas prelepo! haljina je divna, ali cipeliske..ju,ju brutalne :)

  ReplyDelete
 5. Oooohhhhh love love love dress!!!

  ReplyDelete
 6. You look stunningly gorgeous!! Love the maxi and it looks heavenly with those wedges.
  Thank you for stopping by my blog and for your lovely comment. I am glad you liked my post. Please do visit me again :)

  ReplyDelete
 7. fustanot e prekrasen,no mene platformite me primamija:)

  ReplyDelete
 8. WoW!
  Воодушевена сум од твојов изглед. Имам и јас едно бело фустанче ама гледаш воопшто не ми текнало на него. :) Фала на потсетникот и идејава за изгледот. ;)
  Изгледаш преубаво, а кога ги погледнав the wedges останав :ООООО <3
  Љубов на прв поглед! :)

  Инаку сега имам нов дизајн и адреса на блогот, повели посети го и чекам мислење за новиот изглед. :)
  Поздрав и бакнежи! :*
  http://life-lover-n.blogspot.com/

  ReplyDelete
 9. Adorei o blog, muito lindo, amei tudo. Parabéns mesmo, vou sempre estar aqui (:

  ontendency.blogspot.com

  ReplyDelete

Post a Comment