Red dress

White collar and red dress is perfect combination for me.

Многу одамна посакував фустан ваков крој во оваа боја. Се жалев во некој од претходните постови за наоѓањето на вистинскиот број на фустан за мене, па прошетав за материјал и ми сошија еден по моја мера.

Вчера се дружевме дел од модните блогери благодарение на организацијата на FASHIONEL. Повеќе за дружењето можете да прочитате на следниов линк Средба.

Еве како го искомбинирав фустанот.

                                                                   Aleksandra and Sanja

Comments

 1. mnogu ubavo Marina-vie trite ste preslatki i ubavi..lokacijata mi se dopaga :)

  ReplyDelete
 2. odlicni fotografii mi se sviga onaa kade sto ste zaedno site 3:)

  ReplyDelete
 3. Супер е фустанот, ти кажав. Одлична комбинација со ланчето, штиклите и чантата :))

  http://fashioncompilation.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. Fustanot preubav <3 Site tri ste ubavi :D

  http://ilovefashionizabela.blogspot.com/

  ReplyDelete
 5. Super fotografii :)
  Fustanot e prekrasen :*  http://sekymorrison8.blogspot.com/2013/07/here-is-end.html

  ReplyDelete
 6. Ednostavno ama mnogu ubavo, fustanot e mnogu sladok, ne skam crvena boja aa na tebe redobro stoi :)

  ReplyDelete
 7. I love your dress, especially with the peter pan collars. Beautiful.
  http://bcece-evenangle.blogspot.com
  xx

  ReplyDelete

Post a Comment