Lady in red

I'm short girl but i still love to wear long skirts and dresses. Red skirt, blue heels and white shirt is my choice for today.

Црвената боја е една од моите омилени (веќе познато :D ). Трендов со макси здолништата го прифатив со големо задоволство, па нормално е да поседувам и црвено здолниште. Иако поседувам од мајка ми плисирано црвено, сепак се одлулучив да имам уште едно во мојот плакар.
Веќе сте го виделе, но знаете и дека сакам парчињата да ги комбинирам на повеќе начини и во што повеќе комбинации.
Овој пат се одлучив да го искомбинирам со бела кошула и сини детали. Овие чевли ми се омилени, до сега не сум ги постирала, но толку се удобни што ги носам речиси секој втор ден.
Се обидов на фотографиите да доловам се, погледнете  =)


Comments

 1. Феноменално!Нема утка со бела кошула, а бела и црвена и те како се сакаат.Штикливе се многу убави, а се гледа и дека се удобни.
  Наочарите посебно ти ги свиѓам :)

  ReplyDelete
 2. Да ти ги пофалам фотографииве, баш делуваат позитивно и имаш преубава насмевка. :)
  Ми се допаѓа здолништето.


  http://octobergraves.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. I really like this combo. Love the skirt.

  Valeria.
  http://myurbanmarket.blogspot.it

  ReplyDelete
 4. Убава комбинација, ми се допаѓа тоа што деталите се сини :)

  ♥http://sanjaburgundy.blogspot.com/2013/05/lets-talk-about-skirts.html

  ♥Follow me on Bloglovin (http://www.bloglovin.com/blog/4060700)
  ♥Follow me on Facebook (https://www.facebook.com/macedonianstylebook1)

  ReplyDelete
 5. Konecno denski sliki!! Suuuper kombinacija samo tashnata ne bi ja nosela..ne mi ide so ovaa kombinacija..suknjive i te kako gi furash... :)

  ReplyDelete
 6. Supeer. Suknjom sam odusevljena ... :)) http://ivonalovefashion.blogspot.com/

  ReplyDelete
 7. Nice post...
  Would you like to follow each other on GFC and bloglovin...

  beingbeautifulandpretty.com

  Love..

  ReplyDelete
 8. Сукњата е прекрасна! Многу добро иде со штиклите.
  Супер комбинација :))

  http://fashioncompilation.blogspot.com/

  ReplyDelete
 9. Ubava e suknata i jas sakam crveno :)

  ReplyDelete
 10. Mnogu dobro zdolniste

  http://fashiondiary1.wordpress.com/

  ReplyDelete

Post a Comment