Friends

Sunday, 5 May 2013

New sunglasses

This glasses is gift from my boyfriend.
Casual outfit for casual day.

Пред некоја недела си купив нови очила за сонце кои се многу слични на овие што ги носам на фотографиве. Но, кога си дојдов забележав дека се малку изгребани, па не бев сигурна колку ќе ги носам.
По некој ден момакот ме изненади со овие од фотографииве. Ме израдува многу затоа што навистина посакував ваков модел на очила.

Маичкава е асиметрична, многу удобна и пријатна за носење. Шорц кој го обожавам, а во моментов и единствен кој можам да го носам.

Имате убави празнични денови. Христос восресе!

12 comments:

 1. Maickataaa <3 mnogu mi se svigja, od kade e?
  I so loafersicive kako si ja osvezila kombinacijava mh mh ;))
  I da, naocarite mnogu ubavo ti stojat :)

  ReplyDelete
 2. imam isti kondurcinja ama crveni :)-super kombinacija :)

  ReplyDelete
 3. ubava kombinacija-i odlicni ocila

  ReplyDelete
 4. Убава комбинација, баш street style :) Маичката е многу добра! Супер наочари :))

  ReplyDelete
 5. Ми се допаѓа многу како отскокнуваат чевлите во комбинацијава.
  Со здравје да си ги носиш наочарите, одлично ти стојат :)

  http://www.starduststain.com/

  ReplyDelete
 6. great post!let’s follow each other on gfc&bloglovin?
  flw me and tell where u’ve followed me!
  http://mooreann.blogspot.com/
  Anna

  ReplyDelete
 7. Маичката е многу шик! Одлична :)

  http://sanjaburgundy.blogspot.com/

  ReplyDelete
 8. Love your shoes and sunglasses
  I'm following you now
  Hope you can follow back!

  Lots of love,

  April
  www.freakdelafashion.com

  ReplyDelete