Friends

Wednesday, 10 April 2013

white collar

Peplum blouse + skirt = perfect dress. Tights wits dots and knee high boots.

Деновиве си играм со обувките, еден ден балетанки, друг чизми, но ова е период во кој секој може да носи речиси се што сака.
Хулахопкиве со точки ги посакувам одамна, па пред недела, две ги купив, не бев баш сигурна како ќе ги комбинирам, но мислам дека оваа комбинација е совршена за нив.
Белата јака мислам дека дава одличен изгледа на целава комбинација, не сакав да одам со некој ѓердан, затоа што сакав да ги носам обетките.

17 comments:

 1. Прво помислив дека хулахопките ти се над колена, а имавме муабет за тоа, ако ти текнува ;)
  Овие со точки се многу слатки. Иначе и јас сакав да ги купам чизмиве, само без штикла, ама дечко ми рече дека брзо ќе ми се искинел материјалот (?) и ги оставив.
  Ми се свиѓа тоа што носиш пеплум блузичка со широка суќна, затоа што најчесто сите избираат тесна.
  Кукла :)

  http://sanjaburgundy.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Ми се допаѓа тоа што крагната ти е надвор врз пеплум маичката, која патем е многу убава. Бојата е прекрасна. Хулахопките со точки ја разигруваат целата коmбинација. Чизмите ептен добро стојат на кратка сукња :)

  ReplyDelete
 3. divni se hulahopkite so tocki :)

  ReplyDelete
 4. super hulahopki! me zamisli sega za niv :))

  ReplyDelete
 5. Многу ми се допаѓа како стојат хулахопкиве со високи чизми и точките што наѕираат само на мал дел од ногата. Јаката е многу добро освежување на целосниот аутфит.

  http://www.starduststain.com/

  ReplyDelete
 6. This shirt is pretty. Lovely outfit.

  Valeria.
  http://myurbanmarket.blogspot.it

  ReplyDelete
 7. Preubavo si iskombinirala.Se mi se dopagja,a ti si preslatka :)

  ReplyDelete
 8. Love your blog! Maybe we could follow each other on bloglovin or GFC? Please leave me a comment or follow me and I will follow you =)

  http://www.facebook.com/pages/Le-Petit-Plastique/473640259360447

  http://lepetitplastique.blogspot.com/

  ReplyDelete
 9. Prelijepa kombinacija<3


  http://nekinovi-klinci.blogspot.com/

  ReplyDelete
 10. I love your top n' stockings! You look so chic
  *Besos*
  http://www.cmichellestyles.com

  ReplyDelete
 11. Aww How adorable is this I adore it !!

  New site here www.islandchic77.com

  ReplyDelete
 12. Hello from germany :) would you follow each other on gfc and bloglovin? if you like you can start and i'll follow you back waiting for your response ♥

  ReplyDelete
 13. maybe I would add a belt on my peplum? Have you thought about that?
  Nice outfit and you look cute!
  Click here to Blog T.Size Small

  ReplyDelete
 14. I am in love with your blog! i clicked follow immediately! i love your oufits especially since you wear skirts so fashionably!! come check out my blog and follow back pls?

  www.cyrellenicolette.blogspot.com

  ReplyDelete