Friends

Monday, 8 April 2013

Red skirt

This is my look for Fashion Week. Red long skirt and white shirt with black detail.

Секогаш имам проблем кога треба да го насловам постот, но ете немам никаква инспирација како би можело да биде. Најлесниот избор е дел од гардеробата.
Комбинацијава ми беше спремна за на Модната недела, но на крај сепак излезе совршена за убава романтична вечер.
35 comments:

 1. Многу ми се допаѓа Марамке.
  Кошулката е прекрасна :-)

  ReplyDelete
 2. Prekrasna si Marama!
  se mi se dopagja :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Благодарам Азизе =)

   Delete
 3. Prekrasna si!Toa e taa kombinacija na crno ~ belo~ crveno :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Благодарам, омилен спој на бои =)

   Delete
 4. Многу си убава, а и сликите се одлични иако се навечер сликани. Суќниве ти се хит, морам и јас да си набавам уште неколку :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Малку ми се, ми требаат уште десет барем :D

   Delete
 5. great chic loook my dear!
  xoxo

  ReplyDelete
 6. Совршена комбинација. Целата е нежна и лелеава во одлични тренд бои. И кошулата и сукњата преубави се! Одлично се' ти стои. Прекрасна си :)

  ReplyDelete
 7. odlicno!! mnogu ubava boja ima suknjava!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Омилена ми е црвена во сите можни нијанси =)

   Delete
 8. Прекрасна романтична комбинација, сукњава исто ко и претходната ти ги обожавам.

  http://www.starduststain.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Благодарам Тина =)

   Delete
 9. Ma kakva 5, cista 10 :) Suknjata sovrsena, a kosulkata preubava

  ReplyDelete
 10. Супер, супер! Сукњава е сон, исто како и претходната.
  И пак да ти ја пофалам шминката, многу свежо и убаво изгледаш.


  ReplyDelete
 11. преубава е кошулата.Може инфо од каде е? :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Од Мана е, но пред година ја земав, околу 800 денари мислам беше.

   Delete
 12. so chic and pretty

  http://thelittlebigobsession.blogspot.co.uk

  ReplyDelete
 13. Многу добра комбинација. Пофалби :)

  ReplyDelete
 14. looove this outfit <3
  the shirt and the skirt are beautiful <3
  and you're so pretty ^^
  what about follow each other?
  let me know :)
  have a nice day!
  xx
  veronica

  ReplyDelete
 15. love this post! so glad I just stumbled across your blog.
  you have amazing style, would love to see you wear casper&pearl!

  lots of love from the c&p girls,
  casper&pearl blog
  xx

  ReplyDelete
 16. nice look;)X


  http://throughartrelatedtofashion.blogspot.com/

  ReplyDelete
 17. i love this skirt :)

  xx m

  thisishowwerule.blogspot.com

  ReplyDelete
 18. koliko sladak outfit...super izgledas.....

  ReplyDelete
 19. in love with the skirt! you look absolutely stunning! :D

  ReplyDelete
 20. Predivna kombinacija, volim maxi suknje<3


  http://nekinovi-klinci.blogspot.com/

  ReplyDelete
 21. Nice skirt :)

  Do you want to follow each other, just let me know?!

  http://danadimitras.blogspot.it/

  ReplyDelete
 22. This look is pure perfection!

  Love the red!

  XO

  ReplyDelete
 23. Мнооогу ми се свиѓа комбинацијава!

  ReplyDelete