Friends

Friday, 22 March 2013

black and white

Monochromatic outfit and accent color, coral shoes. White nails and romantic makeup.

Кога ја купив блузава веднаш помислив и на хеланкиве, па ми се вртеше низ мисли како готова комбинација на која треба само да додадам чевли во некоја луда боја.
Чевливе ги купив пред некоја недела, до сега ги немам облечено, па ми побараа многу од вас комбинација. Еве ја :D

Имајте убав викенд :*18 comments:

 1. Предобра комбинација. Многу ми се допаѓа. Чевлите во друга боја го прават шмекот во комбинацијата. Косата и пуштена би била добра.
  Одлично. :*

  ReplyDelete
 2. odlicno,mnogu e dobra bojata na cevlite

  ReplyDelete
 3. Супер!Баш ми се допаѓа што чевлите се во друга боја.Некако тебе мислам така те опишува.
  Можеби глубо ќе звучи но каква маскара/римел користиш?Некако трепките се убаво,не толку многу згустени.Сакам да кажам по природно дејствуват :D

  ReplyDelete
 4. Love the print of the pants.
  Kiss.

  Valeria.
  http://myurbanmarket.blogspot.it

  ReplyDelete
 5. Одлична мајца!

  amolusso.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. Love your pants!! cute blouse!

  http://hiimab.blogspot.pt

  ReplyDelete
 7. По мене врвот на комбинацијата е дефинитивно сакото.
  Ми се допаѓа тоа што ја неутрализира комбинацијата поради мешање на принт со боја.
  Чевлите се апсолутно прекрасни и ми се допаѓа што си одела на варијанта минимален накит. Сосема доволно кога ќе се земат предвид останатите делови од аутфитот.
  Марина, преубаво изгледаш. Немам замерки. :)

  ReplyDelete
 8. gorgeous style, adoring your blog miss!
  would love to see you wearing casper&pearl one day!

  lots of love from the c&p girls,
  casper&pearl blog
  xx

  ReplyDelete
 9. Убава комбинација, мене овие склопови со монохроматски бои периодов ми се омилени. На нет се изнагледав еден куп убави комбинации :-)

  Чевлите ми се апсолутен фаворит, особено бојата е онаа што ми го привлече најмногу вниманието! Прекрасни се!!!

  http://alexandrainwonderland1.wordpress.com/

  ReplyDelete
 10. многу убаво искомбинирано, особено ми се допаѓа pop up бојата на чевлите

  ReplyDelete
 11. Great outfit<33  http://nekinovi-klinci.blogspot.com/

  ReplyDelete
 12. Ubavo si se setila da napravis kontrast so cevlite. Predobro stoi, i dava zivot na crno-belata kombinacija. Odlicno!

  ReplyDelete
 13. Со сакото си завршила голема работа во целата комбинација, ептен ми се допаѓа. Белата боја ја прави целата комбинација нежна, додека чевлите со преубавата боја отскокнуваат и го заземаат ударното место. Прекрасна градација на бои! :))) :*

  ReplyDelete
 14. Супер изгледаш, одлично! Немам ниедна замерка, знаеш дека и јас ја имам истата маичка/кошулка и ја искомбинирав со суќната што повторно - ја имаме истата :)
  И мене ми се допаѓа сакото ;)

  http://sanjaburgundy.blogspot.com/2013/03/blue-skirt-curly-hair.html

  ReplyDelete
 15. Маичкава ти е преубава, еве со коментарот на Сања се потсетив дека и она ја има. Lucky girls.
  Одлично искомбинирано, одскокнувањето на бојата на чевлите е голем плус, мене тоа многу ми се допаѓа!

  ReplyDelete