Friends

Thursday, 3 January 2013

Gold necklace

Среќна Нова! Ви посакувам оваа година успех на секое поле. Многу среќа, здравје, љубов и парички.

Новогодишната комбинација не ја постирам затоа што веќе ја знаете. Го носев црвениот чипкан фустан, на потполно ист начин.

Ѓерданов ми е еден од омилените, но потешко ми оди комбинирањето.
Комбинацијава знам дека потсетува на онаа подолу насловена како Brown necklace, но не е истото здолниште, ова е тесно.


30 comments:

 1. Одлична си! Немам коментар, само смеј се на сликите :***

  http://sanjaburgundy.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Great evening look. Love the peplum top. xA

  ReplyDelete
 3. odlicna kombinacija..super ti stoi sobrana kosa:)

  ReplyDelete
 4. Доста потсетува, да, но секој детаљ има свое обележје и оп, нова комбинација. :)
  Бордо и златно одат совршено, така што горниот дел е без никаков недостаток.
  Со ова ланче мене повеќе ми се допаѓа. Додава пософистициран, модерен тач на целосниот изглед.
  Ми се допаѓа што имаш одбрано реп, наместо пунџа.
  Му доаѓа како рушење на правилото дека со неа се добива поелегантна слика од се.

  Пакистанска зелена. Доколку имаш нешто во таа боја совршено би се вклопило со огрлицата. :)

  Поздрав!
  http://makedonskimodenblogspot.wordpress.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Благодарам. За жал немам горен ден во таа боја, но не е лошо да се подновам. :)

   Delete
  2. devojkava pogore hara po brogovi so dolgi komentari koi bas i ne i se zanimlivi....prvata ekipa blogerki koi bevte i na druzenjeto ste dosta-ova se e kastastrofa/samo procitajte go komentarot na devojkava kako i da se vika ke svatite/a za tebe marama nemam komentar najdobra si.

   Delete
 5. Прекрасна е комбинацијава и ланчето.Бојата на карминот многу ми се допаѓа!

  http://fashioncareofwoman.blogspot.com/

  ReplyDelete
 6. Jako elegantna si mi. Stoji ti lijepo taj stil.

  ReplyDelete
 7. Се е совршено Марина! Од бојата на карминот, до аксесоарите, до чевлите.
  Супер е кога од една обична маица можеш да направиш толку комбинации, и сите ти се различни.
  Ланчето е прееубаво. Исто така ми се допаѓа и чантата, се на се прекрасна комбинација!

  http://shybutsecretlyfab.blogspot.com/

  ReplyDelete
 8. Happy New Year- you're wearing such a pretty necklace

  ReplyDelete
 9. Preubava kombinacija, predobro ti stoi bordo karmin :)
  A lanceto mi e preubavo i jas imam slicna zlatna od majkami ama nikogas ne ja imam obleceno od to neznam da ja kombiniram xD

  ReplyDelete
 10. Bojata na karminot prekrasno ti stoi, a i lanceto e prekrasno!

  http://ilovefashionizabela.blogspot.com/

  ReplyDelete
 11. марама, следен пат не ја врзувај косата некако не ти стои убаво, без навреда, исто не ми се допаѓа темниот кармин

  ReplyDelete
  Replies
  1. Благодарам за искрениот коментар.
   Темниов кармин ми е омилен месецов, па мислам дека буквално секој ден сум со него :D

   Delete
 12. Преубава комбинација. Ланчето многу ми е допаѓа ,а исто така и карминот убаво ти стои =)
  И да како што повеќето ти имаат кажано , смеј се на сликите :**

  ReplyDelete
 13. cenam iskreni komentari kako prethodniot za toa deka ne ti stoi kosata taka..i vo red e..karminot mene mi e bas super...a za kosata...ne e losa, i mene na priemr ne mi se sviga kako izgledam so vrzana kosa, am aponekogas e potrebna promena i ne mora sekogas da izgledame sovrseno ;)
  lanceto e bas ubavo..statement piece :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Благодарам. :)
   Драго ми е и мене за коментарот, не може на сите се да ни се допаѓа.

   Delete
 14. Ланчето е преубаво, од каде е? Цена?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ланчето е од Битпазар, 50 денари, но веќе долго го имам, не верувам дека пак би го нашла.

   Delete
 15. Jako efektna ogrlica, vidim je i uz neku dobru košulju :)

  ReplyDelete
 16. Ogrlica je pun pogodak! Divno!

  peculiarchick.blogspot.com

  ReplyDelete
 17. ogrlica je predobra!!!sve mi se svidja od glave do pete..!!!!!:)
  xoxo

  ReplyDelete
 18. Одлична комбинација. Ланчето ти е полн погодок.

  http://morethanafashionn.blogspot.com

  ReplyDelete
 19. I love that necklace! Great shoes as well!

  Kisses, Lucy :)
  stylewithoutlimits.blogspot.cz

  ReplyDelete