Friends

Friday, 28 December 2012

One

Една фотографија, затоа што другите и не излегоа добри. Матни се, главата малку ми е скратена, нозете итн.
Баш првото нешто што ми дојде при рака го облеков. Немав многу време, спанка, па уште пеглање на гардероба ми требаше :$
Различни нијанси на зелена и сива и црна чанта.
Омилениот кармин последниов месец и црвен лак.


Имајте убав ден =)15 comments:

 1. Looks comfy!:)

  -Alessia

  http://stylist-diaries.blogspot.fi/

  ReplyDelete
 2. Joj, ja trazim takav kardigan mesecima. Gde si ga kupila?

  ReplyDelete
 3. Preubava kombnacija :D
  Karminot predobro ti stoi.
  ReplyDelete
 4. mnofu dobar dzen na corapi..mi se dopagja:)

  ReplyDelete
 5. Prelijepa kombinacija. Ja bih ju takodže rado nosila :D

  ReplyDelete
 6. Beautiful. Love the tights :) xA

  ReplyDelete
 7. красивая девушка! <3

  xo,


  http://marsqn.blogspot.com

  ReplyDelete
 8. Hello There. I found yоur blog using msn.
  This іѕ an extremеly well written article.

  I will make ѕure to bookmarκ it and come back to гeaԁ mоre of уour useful information.
  Thankѕ for the post. I will certаіnly return.  Mу webpage :: iphone repair malaysia
  Here is my web page ; iphone repair selangor

  ReplyDelete
 9. Како што веќе ти реков, изборот на хулохопки е предобар и ми се допаѓа што од нешто толку едноставно, со нив си успеала да извлечеш максимум.
  Кога повторно ја видов комбинацијава во глава ми светна да додадеш некое тенко коланче следен пат.
  Јас секогаш кога сум во трчаница се облекувам подобро него кога се мислам 2 часа што да носам и можам да го забележам тоа на тебе. Со некој ваков ситен детаљ сепак е поразлично од претходниот пат и можеш да си го носиш она што ти се допаѓа доколку не си фан на повторување. :)

  http://makedonskimodenblogspot.wordpress.com

  ReplyDelete
 10. Odlicen ti e izborov !!! Srekna Nova!!!!

  ReplyDelete
 11. Хулахопките се премногу слатки. Со чизмите совршено одат во комбинација. :)

  ReplyDelete