Friends

Friday, 7 December 2012

Grey tones

Едни од поудобните чевли, но ретко ги носам. Јас немам проблем со одење на високи чевли, се разбира сум утнала неколку пати и сум купила чевли со кои не можам ни да седам. Но, за среќа поголем дел од чевлите ми се удобни. 
Се двоумев дали да носам капче или не, па се сликав со и без капче. На крајот излегов со капче и мислам дека не згрешив.
32 comments:

 1. My favorite outfir of yours so far :-) divna!!!

  ReplyDelete
 2. Е многу ти е погодена комбинацијава. И јас многу често сум во овие тонови :)

  http://sanjaburgundy.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. Edna od omilenite mi e ovaa :)
  Preubava si :D

  http://rosee96.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. So kapce e definitivno poubavo! Stiklive ti se mnoogu ubavi, mene ovie najmnogu mi se dopagjaat!

  http://shybutsecretlyfab.blogspot.com/

  ReplyDelete
 5. love your outfit,grey is sooo cool colour,you look so pretty and fresh!thank you for your comment!
  http://shoppingtherapy153.blogspot.gr/

  ReplyDelete
 6. Не си згрешила што си испаднала со капче, многу убаво ти стои. :)

  ReplyDelete
 7. You look nice!

  Valeria.
  http://myurbanmarket.blogspot.it

  ReplyDelete
 8. Very cute and chic outfit. I love it.

  <3 Marina
  Fashion.MakeUp.LifeStyle

  ReplyDelete
 9. ovaa majca e moj favorit do sega:)

  ReplyDelete
 10. Very cute!

  P.S: I'm hosting a giveaway on my blog. I invite you to join it: http://boheme-fille.blogspot.ro/2012/12/win-with-chicnova-and-la-boheme.html. Is open internationally.

  ReplyDelete
 11. A sto smo se svi usivili, cudo jedno :)) Lajkam kapu!!

  ReplyDelete
 12. Hello, congratulations on your blog!
  If you can visit this blog:
  http://morgannascimento.blogspot.com.br/
  Thank you for your attention

  ReplyDelete
 13. Odlicna kombinacija, svidja mi se jer je sva u tonu!

  Osvoji nakit >> GIVEAWAY <<

  ReplyDelete
 14. Love your blog!!
  Check out mine, and if you like we can follow eachother on Bloglovin' & GFC? Let me know and will follow straight back! Looking foward to hearing from you

  http://www.kellyjade.co.uk

  xox
  Kelly

  ReplyDelete
 15. Прекрасна си!Ми се допаѓа капчето :)

  ReplyDelete
 16. amazing blog!!! just found it!!
  now im your new follower, mi nick is reich_super_244

  follow me back? keep in touch!!!

  kisses!!!

  http://baulderaquel.blogspot.com

  ReplyDelete
 17. Love the beenie!
  Please check out my blog too at Miss Tangerine :)

  ReplyDelete
 18. watch out my giveaway

  http://voguewired.blogspot.de/2012/12/vans-giveaway.html#more

  ReplyDelete
 19. Nice outfit!

  http://initialed.blogspot.com

  ReplyDelete
 20. Со беретка!
  Секогаш кога ќе се двоумиш дали со или без, нека ти одѕвонуваат зборовите дека секогаш (освен на +50), беретката е вистински избор. :D

  Дури сега забележувам дека и ташната има сиви детали. Вака е дури и подобро од мојата замисла дека црна носиш! :)
  Поздрав!

  ReplyDelete
 21. ESTAS INCREIBLE !!
  ME ENCANTA EL BOLSO !!
  BESOS !!!!!!!!
  LOLAMANSILFASHIONDIARY

  ReplyDelete
 22. Prelepo, kapica ti super stoji!

  Pratim te, navrati:

  peculiarchick.blogspot.com

  ReplyDelete
 23. Love your T!!Following!

  http://hiimab.blogspot.pt

  ReplyDelete
 24. Супер изгледаш стварно. Особено ми се допаѓа ташната.

  http://insidethebworld.blogspot.com/

  ReplyDelete