Friends

Friday, 17 August 2012

yellow pants

Ги обожавам панталончињава иако морам да признаам не ми стојат најдобро. Топчево кога го видов знаев дека прво ќе го носам со нив, цела комбинација веднаш ми се сврте низ мисливе.
Повторно прошетка со сестра ми, но не најдовме добро место за фотографирање.
Еве ме =)

FACEBOOK                                                             Сестра ми/ My sister
           Денес поминав од кинесконо Gary и ги видов овие убавици. Сините се преудобни, а шарените ми се преубави. Не знаев кои да ги одберам и на крај завршив со двата пара. Чинеа по 350 денари. Јас бев во продавницата во Ново Лисиче, не знам дали ги има во другите нивни продавници.

                                                                                                                                NEW SHOES

23 comments:

 1. Joj, hocu sarene :) Kakve sam srece, mog broja biti nece mada..imam 3 Gary-ja usput pa se sve nekako nadam :))

  ReplyDelete
 2. Има два модели на шарени, се надевам ќе најдеш бројче =)

  ReplyDelete
 3. divna!jedan od omiljenih outfita!majica je zakon!:))
  boja karmina- loreal color riche "intense fuchsia", dosta nas je ljudi na blogu pitalo za taj karmin!:)))
  xoxo
  http://style-squared.blogspot.ca/

  ReplyDelete
 4. Super mi je print na majici!! Balerinkice su preslatke! :)

  ReplyDelete
 5. plavite baletanki se preubavi...a sorcot super ti stoi

  ReplyDelete
 6. you look great dear!

  www.marilynsclosetblog.com

  ReplyDelete
 7. You look lovely xoxo
  i want to say thank you for taking a minute of you time to leave a nice comment and being my new subscriber
  I am now your newest follower xoxo just like i promised
  http://closet2fashion.blogspot.com

  ReplyDelete
 8. lepe slike. Svidjaju mi se baletanke :)

  ReplyDelete
 9. Прекрасно изгледаш , мене од оваа комбинација топот ми е омилен ( има интересен принт)

  ReplyDelete
 10. cute outfit - love the tribal print top!

  xx
  jess
  iamkonstantinos.blogspot.com

  ReplyDelete
 11. Very beautiful shorts and the tribal top is pretty too!

  Alessia

  THE CHILI COOL


  FACEBOOK

  ReplyDelete
 12. beautiful! followed you, hope you can follow back! http://xxxloveisbeautyxxx.blogspot.ie/

  ReplyDelete
 13. look amazing :)

  http://pinklemonincrystal.blogspot.com

  ReplyDelete
 14. you look so lovely!beautiful outfit!
  http://shoppingtherapy153.blogspot.gr/

  ReplyDelete
 15. Mnogo je sladaj taj top a i baletanke mi se sviđaju :)

  ReplyDelete
 16. Love your short ad top! xoxo ;)

  blythelifestyle.blogspot.com.es

  ReplyDelete
 17. Nice outfit, it's very summer chic!
  Now following you and your lovely blog :)
  xoxo,
  Iqra
  Masala Diary

  ReplyDelete
 18. So cute! Love it

  xoxo


  http://www.thegaragestarlets.com/

  ReplyDelete
 19. really like your top!

  xoxo milla
  http://blondhairpinkheart.blogspot.co.at/

  ReplyDelete
 20. Cute outfit!
  Maybe we can follow each other? :)
  x

  ReplyDelete