Friends

Monday, 6 August 2012

One dress two pairs of shoes

Иако роденден ми беше пред месец дена, не најдов совршено време за да напишам пост. На четврти јули ми беше роденден, наполнив 23 години и се надевам дека годинава ќе ми биде посреќна и поубава од претходните.
Задоволна сум од тоа како го поминав роденденот, беа со мене повеќето личности кои ми значат. Посакував уште неколку да се со мене, но за жал таа желба не ми се исполни.
Нема да постирам слики од тоа што сум добила, затоа што најголем подарок ми беше нивното присуство. 
Еве што носев. 


П.С. ветувам дека ќе бидам поредовна со постовите =)
21 comments:

 1. Srecan rodjendan sa zakasnjenjem !! Haljinica preslatka..i ove druge cipele..totalno mljac :))

  ReplyDelete
 2. Srekjen rodenden so malo zakasnuvanje. :D
  Fustanceto e preubavo, a za stiklite nemam komentar. Mi go odzemaat zdivot. <3

  http://life-lover-n.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. you are gorgeous, lovely! i adore this dress and both pair of shoes are amazing! the orange are probably my favorite! lets follow each other? xx

  ReplyDelete
 4. Sa veeeelikim zakašnjenjem srećan rođendan, slatkice :) :**

  ReplyDelete
 5. Very pretty!

  xo Jennifer

  http://seekingstyleblog.wordpress.com

  ReplyDelete
 6. Gorgeous look, love the first shoe
  http://shana-style.blogspot.com

  ReplyDelete
 7. i love the orange shoes so pretty!

  ReplyDelete
 8. love your dress!! you look so pretty!
  we're new and would love you to visit our blog and if you like it please feel free to follow us in GFC and bloglovin
  http://www.lepechedevenus.blogspot.com/
  xoxo. A

  ReplyDelete
 9. Nice platform shoes :P
  annadespinawilddesires.blogspot.com

  ReplyDelete
 10. such a great look, lovely dress!! thank you for sweet comment, follow you back!
  http://chillychickblog.blogspot.sk/

  ReplyDelete
 11. Your dress is beautiful. I love the brightly colored shoes.


  http://www.glamkittenslitterbox.com/
  Twitter: @GlamKitten88

  ReplyDelete
 12. Haljina je preslatka! Više mi se sviđa sa narandžastim štiklama :)

  www.stills.rs

  ReplyDelete
 13. thank you for following!! and I think I followed you yesterday :)
  http://chillychickblog.blogspot.sk/

  ReplyDelete
 14. Cute dress! Looks great on you.

  -Christine
  http://trendenvy.blogspot.com/

  ReplyDelete
 15. Прекрасна како и секогаш <3 :*

  ReplyDelete
 16. Ove zelenkaste cipele mi idu bolje uz haljinu.

  ReplyDelete