Friends

Tuesday, 21 August 2012

Blue flats and new shoes

Секогаш аларм правам за да се разбудам еден час пред излегување, но најчесто станувам 20 минути пред да излезам. Тогаш не знам што попрво да направам. Ставање леќи, малку шминка, местење чанта, а каде е гардеробата? Отворам плакарот и го земам она што прво ми фаќа окцето. Ако не е пеглано мајка ми дури вари кафе ми го запеглува :$ 
Ова што го носам всушност е здолниште, но јас го носам како фустан. Признавам често правам утка со некои парчиња гардероба, па во овој случај здолништево ми е преголема утка. Тој ден очајно сакав нешто да си купам, го поминав секое продавниче, секој бутик и не најдов ништо. На крај го здогледав, убави ми беа боите и го купив без размислување како и со што ќе го носам.
Синиве балетанки одлично ми изгледаа во целинава. Не бев сигурна колку ќе бидат удобни за долги пешачења, но преудобни се.
Во петокот бев во Тип-тап во Рамстор и ги земав кремастите салонки, но ги здогледав и зеленкастиве (не се баш ваква боја). 
Денес отидов и по нив. :D
Двата пара се удобни колку што можев да забележам носејќи ги по дома.
Ветувам дека до крајот на месецов не купувам ништо :D


27 comments:

 1. Hi dear, lovely blog and those shoes are beautiful! Your gorgeous.
  Do you want to follow each other?
  I'm following you now, hope you will follow back :)
  xoxo
  Kelsey

  http://kelseylovescosmetics.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Nice dress :)

  sweetandpreppy.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. i like this dress :))
  maybe we can follow eatch other? http://amazing-beauty-case.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. I love those sunnies!

  www.theluxuryrehab.com

  ReplyDelete
 5. Super su ti nove cipele, naročito ove prve :)

  ReplyDelete
 6. Great look! Your new oxford heels are beautiful!

  ReplyDelete
 7. Oh, I loved the pattern on your dress! Looks perfect and very light for this warm weather. And the flats match pretty well its color, loved the combination!
  Nice picks with that heels, waiting to see some outfits with them :)

  Thanks for the comment on my blog by the way!
  See you. Amanda R.

  http://somethingfashion.blogspot.com

  ReplyDelete
 8. svidjaju mi se naocare.super nove cipele

  ReplyDelete
 9. You look so pretty in this dress! Love your sunglasses!
  Love your blog! Would you like to follow each other? I would love to keep in touch. :)
  Have a fabulous day!

  xo Vivian
  Flightgirl Fashion

  ReplyDelete
 10. Nice outfit!

  http://initialed.blogspot.com

  ReplyDelete
 11. hey you got a beautiful blog dear.... love it... It would be great if you can visit my blog also....And also we can follow each other... follow me so that I can also follow you back...
  love,
  www.poetashwin.blogspot.com

  ReplyDelete
 12. lovely dress! i really like the heels :)

  hope you have a fab day hun! ~ XO
  Chriissydollxo's Blog

  ReplyDelete
 13. hey! nice blog! follow each other?


  http://areyougonnabemygirl.tk/

  ReplyDelete
 14. i love this dress - the colors are great:)
  lots of love xx

  ReplyDelete
 15. Love your dress! So pretty:)

  Lovely blog too, I just followed! Hope you can visit my blog and follow back if you like it too <3

  sartorialconnoisseur.blogspot.com

  ReplyDelete
 16. You're so beautiful and look gr8t in that dress, I also love the shoes!!
  http://jessynyiri.blogspot.com

  ReplyDelete
 17. your dress is so beautiful!
  thanks for the love honey, I'm following you now:)
  A
  xx
  http://epiquemoi.blogspot.com

  ReplyDelete
 18. Love photos! Maybe you wanna follow each other? I will always followe you back!

  ReplyDelete
 19. Love the colours on your dress.
  Thanks for following me :) following you back via bloglovin. xx

  loverandshoes.blogspot.com

  ReplyDelete
 20. Love those pumps... they are cute...

  ReplyDelete