Friends

Friday, 22 July 2011

animal flats

Today is a really amusing day, sometimes cold, sometimes hot. But, the changeable weather is not a reason the day to be put at waste. I decided to wear my ,,birthday,, flats, which I wanted to buy a long time ago, but I got them as a present. I'm wearing a black top and sand colour pants, which I adore.


Денов е навистина интересен, премногу е променлив, на моменти ладно, на моменти премногу топло. Но, жалосно би било да не се искористи. Денес одлучив да ги облечам балетанките кои ги посакував од одамна , а ги добив како подарок за роденден.Носам црн топ и кремасти панталончиња кои ги обожавам.


15 comments:

 1. Прекрасна си, и веќе почнува да ми се допаѓаш се повеќе и повеќе.
  Добро е што се сликаш со нешто друго(фотоапарат), квалитетот на сликите е значително подобар.

  ReplyDelete
 2. Најмногу кај тебе ми се допаѓа ставот, едноставно зрачиш.
  Комбинацијата е преубава, добро е што балетанките ги носиш со неутрални бои.
  Корсетот ти стои беспрекорно.

  ReplyDelete
 3. You look gorgeous!

  Want to follow each other?

  XOXO
  Shels
  http://followyourbliss4ever.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. You look beautiful!Love this outfit!

  ReplyDelete
 5. love your shoes !!!!

  http://kamila-peppermind.blogspot.com/

  ReplyDelete
 6. сега приметив дека имаме исти обетки :))
  сликиве се со подобар квалитет, тоа е супер ;)

  ReplyDelete
 7. Hvala na lepom komentari u na praćenju mog bloga. I ja pratim tvoj blog. :)

  ReplyDelete
 8. Love The yellow nails

  www.northernstyle.blog.com

  ReplyDelete
 9. Great nail!!! It is particular!!! Thanks for your comment on my blog!!! :-)
  Kisses..Miriam

  Fashion Crazy Ball:
  http://fashioncrazyball.blogspot.com

  ReplyDelete
 10. I have similar flats :) Your rings are great!
  Mundo de Alicia ❤

  ReplyDelete
 11. that top looks amazing on you!! ;-)

  ReplyDelete